19th Ave New York, NY 95822, USA

 Haft współcześnie – do jakich celów jest obecnie wykorzystywany?

Haft najczęściej kojarzy nam się z tradycyjną, dawną metodą zdobienia różnorodnych tkanin. Tymczasem okazuje się, że za sprawą nowoczesnych technologii metody hafciarskie znów wróciły do łask i cieszą się dużym zainteresowaniem. Haft znajduje coraz częstsze zastosowanie, szczególnie doceniany jest w branży reklamowej.

Najważniejsze zalety użytkowe haftu

Haft wyróżnia się wieloma zaletami, których nie zapewniają inne powszechnie wykorzystywane metody zdobienia odzieży. Dodatkowo za sprawą nowoczesnych maszyn i zaawansowanych technologii można osiągać wysokiej jakości efekty i realizować niebanalne projekty. Haftowane motywy na odzieży wykazują wyjątkową odporność na warunki atmosferyczne i ścieranie. Gwarantują trwałość i nie ulegają zniszczeniu nawet pod wpływem intensywnego użytkowania ubrań czy częstego prania.

Haft zapewnia również szerokie możliwości zastosowania. Można nim znakować m.in. koszule, koszulki polo, polary, ręczniki, a także kurtki. Sprawdza się nie tylko w przypadku tkanin odzieżowych czy pościelowych, ale i grubych tkanin włochatych (takich jak np. polar), drelichów (m.in. ubrania robocze) czy filcu (tarcze i emblematy).

Haft w branży reklamowej

Branża reklamowa ochoczo korzysta z możliwości, jakie zapewnia haft komputerowy. Metoda ta najczęściej wykorzystywana jest do nanoszenia odzieży znaków firmowych w celach promocyjnych. W ten sposób powstają tekstylne gadżety reklamowe, takie jak m.in. koszulki, kurtki, czapki, plecaki, ręczniki itp.

Odzież reklamowa jest obecnie bardzo powszechnie wykorzystywana zarówno przez duże przedsiębiorstwa, jak i małe firmy. Najczęściej występuje w roli upominków firmowych dla klientów, stanowiąc mobilną promocję marki. Koszt takiego rozwiązania jest stosunkowo niski w porównaniu z innymi formami reklamy.

Skorzystaj z usług naszej hafciarni!

Jeśli marzy ci się oryginalna odzież lub chcesz stworzyć unikalne ubrania z logo swojej firmy, skorzystaj z usług naszej hafciarni na Śląsku. Wykonany przez nas haft jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne i ścieranie. Korzystamy z nowoczesnych programów i maszyn haftujących. Dzięki temu możemy zapewnić ci zdobienia wykonane na najwyższy poziomie!